Kurucumuzun Mesajı

Bilgi Okulları’nda her bir öğrencimizin değerli ve öncelikli olduğunu, farklı ilgi ve farklı ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi teknoloji okur-yazarı olan, girişimci, sosyal anlamda gelişmiş, etkili yetişkinler olacakları yarınlara hazırlıyoruz.

Çocuklarımız geleceği oluşturacak, ona yön verecek, idealleri, yepyeni bakış açılarıyla yaşadıkları ülkeyi ve dünyayı güzelleştirecek, yenilikçi fikir ve buluşlarıyla insanlığa katkı sağlayacak bireylerdir. İşte tam da bu yüzden en önemli, en vazgeçilmez gündemimizdir eğitim…

Nitelikli eğitim almak her çocuğun en temel hakkıdır ve Bilgi Okulları olarak bu anlayışla çıktığımız yolda yenilikçi vizyonumuzu ve eğitimde kalite anlayışımızı vatanımıza ve milletimize karşı en önemli sorumluluğumuz olduğunun bilincindeyiz.

Bilgi Okulları’nda her bir öğrencimizin değerli ve öncelikli olduğunu, farklı ilgi ve farklı ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi teknoloji okur-yazarı olan, girişimci, sosyal anlamda gelişmiş, etkili yetişkinler olacakları yarınlara hazırlıyoruz. Bilimsel araştırmaların sonuçlarından faydalanarak oluşturulan ders içerikleri ve eğitim modelleriyle, çocuklarımızın zihinsel, bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini esas alıyoruz.

Biliyoruz ki bizim sorumluluğumuz, dünyadaki hızlı gelişmeleri sadece takip eden değil, liderlik eden nesiller yetiştirmek… İşte bu yüzden Bilgi Okulları’nda öğrencilerimizi birer dünya vatandaşı olarak yetiştiriyoruz. Ülkemizin geleceğe liderlik edebilmesi için teknoloji dilini anlayabilmek ve konuşabilmenin ötesinde üretebilmek kültürünün yerleşmesi en önemli önceliklerimiz arasında bulunuyor.

Fark yaratmak için fark edilmek gerekir anlayışından yola çıkıyor, akademik, sanatsal, sportif faaliyetleri destekliyoruz. Geleceğin dünyasında yer edinebilmek ve ülkemizi ileri taşıyabilmek için çok yönlülüğün önemine inanıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin akademik başarılarına ek olarak sosyal alanda da etkinli bireyler olarak yetişmeleri için, sosyal sorumluluk projeleri, geziler, sanatsal çalışmalar ve spor faaliyetleriyle onları zenginleştiriyoruz.

Bilgi Okulları, dünyaya ve ülkesine katma değer katacak, vatanına bağlı, yaşadığı toplumun değerlerine duyarlı ve bu değerleri koruyan, başarı odaklı, üretken, özsaygılı, özgüvenli, sorumluluk sahibi, çalışkan, teknoloji ile dost, kendini ifade etme yeteneğine sahip, dürüst, sanat, spor ve akademik başarılarıyla adından söz ettiren öğrencilerin okuludur.

Bilgi Okulları’nda işimiz de gücümüz de, geleceğe güvenle bakan nesiller yetiştirmenin sorumluluğu ve heyecanıdır.

Şevki Biler

empty