Hakkımızda

20 yılı aşkın süredir Üniversiteye Hazırlıkta
İlklere İmza Atmış Köklü Eğitim Kurumu

Öğretmenlerimizin 20 yıllık tecrübelerini eğitime yön verecek bir eğitim markası haline dönüştürme süreci 1995 yılında başladı. Bilgi Okullarının geçmişi, 20 yılı aşkındır üniversiteye hazırlıkta ilklere imza atmış köklü bir eğitim kurumu olan ve binlerce öğrencinin sınavlara hazırlanmasını sağlayan Bilgi Dershanesine dayanır. Çeyrek asra yakındır eğitim alanında faaliyet gösteren, eğitimden kazandığını eğitime yatıran büyük bir eğitim kurumu olan Bilgi Okulları bir Öğretmen kuruluşudur.

Lider vasıflı kurucu öğretmenler ile ilerleyen kurum İdari ve eğitim kadrosunun güçlü oluşu, eğitim sisteminin yenilikçi bir yapıyı benimsemesi, markanın büyümesini hızlandırdı. Kurum 2016-2017 eğitim öğretim yılında yeni binasında Bilgi Okulları olarak Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak hizmet vermeye başladı.

Bilgi Okulları, Bilgi’li bir gelecek için, öğrencilere verilen çağdaş eğitim sistemi ile bağımsız düşünen, sorgulayan, araştıran; çeşitli sosyal aktivitelerle desteklediğimiz çocuklarımızı yaratıcı, kollektif üretim yapan bireyler olarak yetiştirmeyi hedefler. Bilgi’nin özgün “Karakter Eğitimi Program ve Uygulamalarını sürdürmek, geliştirmek, ulusal boyuta tanıtmak ve yaymak en büyük hedefimiz olacaktır.

Bilgi’li olmanın farklılığını yaşamanız dileğiyle…

Bilgi Okulları

empty