Eğitim Felsefemiz

Sizleri Bilgi Eğitim Kurumlarının renkli ,mutlu dünyasının duygu ve düşünce bahçelerinde, okulumuz ile tanışmaya ve “Birlikte Başarım” ortamına davet ediyoruz.

Bilgi Eğitim Kurumları sürekli gelişim ve yenileşmeyi bir ülkü olarak benimsemiştir. Bu anlayıştan hareketle yaptığımız bilimsel çalışma yürüttüğümüz vizyon geliştirme çalışmalarını tamamlamış bulunmaktayız. Bu çalışmaların sürekli devam etmesi gerektiğinin bilincindeyiz.

Bilgi Eğitim Kurumları için velilerin duygu ve düşünceleri, yönetimin “Kutup yıldızıdır.”

Her çocuk öğrenme potansiyeliyle doğar. Çocuğun yaş özelliklerini ve hazırbulunuşluk düzeyini dikkate almadan “öğretme ”girişiminde bulunmak onun doğasına aykırı bir çabadır. Genelde; çileli, sevimsiz, korkulu ,renksiz olarak nitelendirilen eğitim öğretim süreci, Bilgi Eğitim Kurumlarında keyifli, renkli, neşeli, mutluluk kaynağı bir faaliyet olarak tasarlanmakta ve yaşanmaktadır.

Bilgi Eğitim Kurumları açısından önemli olan;

  • İyi ve güzel olanı bilmek,
  • Doğru olanı yapmak,
  • Adil olanı gerçekleştirmektir.

Bu nedenle Bilgi Eğitim Kurumlarından hizmet almak, ”O” nun paydaşlarından biri olmak, toplumsal bir ayrıcalıktır.

Kuşaklar ötesine yönelik vizyonu ve sahiplendiği misyonun verdiği coşturucu heyecan “ Bilgi”yi bir gökkuşağı gibi yükseklere yansıtmaktır.

Sizleri Bilgi Eğitim Kurumlarının renkli ,mutlu dünyasının duygu ve düşünce bahçelerinde, okulumuz ile tanışmaya ve “Birlikte Başarım” ortamına davet ediyoruz. Katılımınız bize güç ve onur verecek, katkılarınız zoru kolay kılmaya vesile olacaktır. Sağlayacağınız manevi destek başarılarımıza farklı bir anlam katacaktır.

empty